ביטוח רכב חובה 

מכסה נזקי גוף לנהג, לנוסעים עימו וגם להולכי הרגל הנפגעים על ידי הרכב. כל הנוהג בכלי רכב מנועי חייב לשאת תעודת ביטוח תקפה, המתחדשת מידי שנה. נהיגה ללא תעודת ביטוח רכב תקפה מהווה עבירה פלילית על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה- 1975 (פלת"ד) זכאים לפיצוי בעת קרות תאונת דרכים נהג הרכב, כל מי שנסעו ברכב והולכי הרגל שנפגעו על ידו .
 
ביטוח צד ג' 

ביטוח זה  בא להגן על הנהג ו/או בעל הפוליסה במקרה  של פגיעה ברכבו של נהג אחר. יש לשים לב שהנהג המבוטח חייב שינהג ברשות בעל הפוליסה וכן יהיה רשאי לנהוג בהתאם לתנאי הפוליסה (לדוגמא: שהפוליסה מאפשרת נהיגת נהג צעיר, נהג חדש, גיל מסויים  וכיו"ב)  בתקופה של ריבוי תאונות דרכים,   הנזקים הכספיים הכרוכים, אפילו בהתנגשות קלה,  הם גדולים מאוד. נהג שמעורב בתאונת דרכים רצינית או בתאונת שרשרת עלול למצוא עצמו מחוייב בתשלום נזקים בהיקף של מאות אלפי שקלים .
 
ביטוח רכב רכוש  - מקיף 

 הביטוח מכסה נזק הנגרם לרכב עצמו ואף כולל  ביטוח צד ג'.
 הכיסויים  העיקריים:  גניבת הרכב,  נזק תאונתי לרכב, ותביעה של צד שלישי .

במקרה של נזק לרכב חברת הביטוח יכולה לפצות את  בעל הרכב באחת הדרכים  הבאות: תשלום ערך הנזק במזומן; תיקון הרכב בכל מוסך בו יבחר המבוטח ו/או במסגרת הסדר המוסכים; החלפת הרכב ברכב מסוג ואיכות דומים (במקרה של אובדן כללי "טוטאל לוס"); והחלפת חלק מהרכב.
ניתן  להוסיף כיסוי לגרירה , שבר  שמשות, רכב חילופי,  ועוד. בכתב שרות המצורף לפוליסה או בכתב שרות  שאינו חלק מפוליסת הביטוח.
בשל תופעת גניבות הרכב חברות הביטוח מקפידות על מיגון הרכב . קיום אישור על הימצאות מיגון לרכב ותקינותו , (בהתאם לדרישות חברת הביטוח המופיעות בפוליסה)  מהווה תנאי לקבלת פיצוי במקרה ביטוח.
הפרמיה בביטוח רכב רכוש מקיף נקבעת על ידי חברת הביטוח   ובתנאי שוק תחרותי היא שונה בין חברות הביטוח.  לכן, קיים פער בתעריפים בין חברה לחברה על אותו סוג רכב ואותה שנת מודל. התעריף תלוי גם במאפייני הנהג.  גילו ונסיונו של הנהג, העבר הביטוחי שלו מספר הנהגים המורשים לנהוג ועוד.
נהג שהיה מעורב בתאונות דרכים והגיש תביעות, או הוגשו כנגדו תביעות,  יאלץ לשלם מחיר גבוה משום שהוא מוגדר כמסוכן מבחינה ביטוחית על ידי חברת הביטוח.
 
כל הזכויות שמורות ל- רפ ביטוח ופיננסים          |           המייסדים 22, בנימינה         |       משרד: 04-6388052   |   הצהרת נגישות
לשכת סוכני הביטוח בישראל